Midea Klima Arıza Kodları

E1, E2, E3 ve E4 arıza kodları: Bu arıza kodları, sıcaklık sensörünün kapalı olmasını veya kısa devre hatasının bulunduğunu gösteren bir arızadır.

E5 arıza kodu: İç ünite ve dış ünite arasındaki haberleşmenin verdiği bir arızadır. Elektronik kart arızası olarak da tespit edilmektedir. Kart değişimleri ve kontroller sonrasında sorun giderilebilir.

E6 arıza kodu: Midea klima kompresör basınç hatası olarak tanımlanmaktadır.

E13 arıza kodu: Midea klima kompresör faz sırası hatasıdır.

E14 arıza kodu: Midea klima kompresör doğru olmayan faz hatasını olarak tanımlanan bir arızayı tanımlıyor.

P4 arıza kodu: Midea klima iç ünitesinde sıcaklığın oldukça düşük veya yüksekliği ile alakalı olarak kompresörün kendisini korumaya aldığını bildiren bir arıza tanımlayıcısıdır.

P5 arıza kodu: Midea klima dış ünitesinde sıcaklığın oldukça düşük veya yüksekliği ile alakalı olarak kompresörün kendisini korumaya aldığını bildiren bir arıza tanımlayıcısıdır.

P7 arıza kodu: Dış ünitedeki deşarj sıcaklığının çok yüksek olmasını belirten bir arıza kodudur.

P9 arıza kodu: Anti soğuk hava göstergesinin devrede olduğunu belirten bir tanımlayıcıdır.

P10 arıza kodu: Deşarj basınç korumasının aktif olduğunu belirtir.

P11 arıza kodu: Emme basınç korumasının aktif olduğunu belirtir.

P12 arıza kodu: Mevcut aşırı yük korumasının, buz çözmeye başladığını belirten bir tanımlayıcıdır.

 • E1 Arızası 

İç ve dış ünite arasında haberleşme sorunu var.

 • E2/E3/E4 Arızası 

Sıcaklık sensörü kapalı olabilir veya kısa devre durumu söz konusu.

 • E5/Ed Arızası 

Dış ünite koruması sorunu ya da dış ünite arızası.

 • PO Arızası 

İç ünite evaporatörünün sıcaklığı aşırı yüksek ya da düşük. Kompresör otomatik olarak koruma özelliğini etkin hale getirmiş. Servis öncesi iç üniteyi kapatarak filtresi söküp temizleyin. Kurutun ve yeniden yerine takarak cihazı çalıştırın. Arıza düzeldi ise kullanmaya devam edin. Ancak arıza durumunda düzelme olmuyorsa servisi arayarak yardım talebinde bulunun.

 • P9 Arızası

Soğuk hava üfleme fonksiyonu meydana gelmiş. Buz çözme işleminin başlatıldığını belirtir. Sıcaklık yeterince yükseldiğinde işlev otomatik duracaktır. Buz çözme işlemi bittiğinde ünite yeniden başlayacaktır. Ve ısı eşanjörünün sıcaklığında artış olacaktır. Bu süre zarfında beklemeli ve cihaza müdahale etmemelisiniz.

►►► Cihazın normal çalışması esnasında ekranda CP, dF, FC kodları görüntülenebilir. CP: uzaktan kumanda işlevini ifade eder. dF: buz çöme işlevini ifade eder. FC ise cebri soğutma işlevini ifade eder. Bu kodlar arıza kodları değildir.

Midea VRV Sistem MDV-D Serili Klima Arıza Kodları

(Dış ünite ekranında beliren arıza kodları)

 • E0 Arızası 

Dış üniteler arası haberleşme problemi. Yalnızca ana ünite üstünde görünen arıza kodudur. Dış ünite kablo bağlantısında sorun olabilir. Bu anlamda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 • E1 Arızası 

Faz uyum sorunu. Elektrik bağlantılarında sorun olabilir. Uzman desteği almalısınız.

 • E2 Arızası 

Dış ünite ile iç ünite arasında haberleşme sorunu var. Haberleşme bağlantıları kontrol edilmelidir. Hatta zarar görülür ise müdahale edilmelidir. Servis yardımı almalısınız.

 • E3 Arızası

T3 Dış ünite kondanser sıcaklık sensörü sorunu. T3 sensör bağlantılarında ya da T3 sensörde sorun olabilir. Aynı zamanda sorun dış ünite anakartı ile alakalı da olabilir. Bu konuda önerimiz uzman yardımı almanızdır.

 • E4 Arızası 

T4 Dış hava sıcaklık sensörü sorunu. T3 sensörde veya bağlantılarda sorun olabilir. Dış ünite anakartı da arızalı olabilir. Arıza tespit ve onarımı için uzman yardımı almalısınız.

 • E5 Arızası 

T5 Kompresör çıkış sıcaklığı kontrolü. T3 sensörde, T3 sensör bağlantıları kontrol edilmelidir. Dış ünite anakartına bakılmalıdır. Arıza yerinde görülür ise tespit sonrası müdahale yapılabilir. Bu konuda uzman desteği almanız gerekmektedir.

 • E8 Arızası 

Dış ünite adresleme sorunu. Her bir dış ünitenin doğru ve tam olarak adreslerinin atandığından emin olmanız gerekmektedir. Bu işlemi uzman servis elemanı yapacak ve sorunu tespit ederek çözümleyecektir.

 • H0 Arızası 

Çalışma modu çatışması sorunu. Bütün iç ünitelerin ısıtma ya da soğutma modunda çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. İç ünitelerden biri farklı modda olabilir.

 • H1 Arızası 

Çip haberleşme sorunu. Ünitelerin elektrik beslemelerinde sorun olabilir. Mutlaka uzman yardımı alın.

 • H2 Arızası 

Dış ünitelerin adetlerinde azalma var. Yalnızca ana ünite üzerinde görünen arıza kodudur. Dış ünitelerin kablo bağlantısı kontrol edilmelidir. Ayrıca dış üniteler arası haberleşme bağlantılarında da sorun olabileceğinden gereken kontroller yapılmalıdır. Bu konudaki kontrol ve arıza tespit onarımı adına uzman yardımı almanızı öneriyoruz.

 • H3 Arızası

Dış ünitelerin adetlerinde artma var. Arızanın tespit ve onarımı için uzman yardımı almalısınız.

 • P1 Arızası

Yüksek basınç koruması. Yüksek basınç sensörü bağlantılarında sorun olabilir, soğutma hattında sorun olabilir veya dış ünitelerin anakartında arıza olabilir. Uzman yardımı alırsanız arıza yerinde görülür, tespit ve müdahale ile sorun çözümlenmiş olur.

 • P2 Arızası

Düşük basınç koruması. Düşük basınç sensörü bağlantılarında, soğutma hattında problem olabilir. Ayrıca dış ünitelerin anakartında da sorun olabilmektedir. Net teşhis ve arıza çözümü adına mutlaka Midea Klima Servisi ile görüşmelisiniz.

 • P3 Arızası

Kompresör akım koruması. Soğutma hattında ya da dış ünite anakartında sorun olabilir. Tespit ve çözüm için servisi arayın.

 • P4 Arızası 

Kompresör çıkış sıcaklık koruması. Kablo bağlantıları, soğutma hattı ve dış ünitelerin anakartına bakılmalıdır. Arıza durumu ancak yerinde görülür ise net tespit yapılabilir ve sorun çözümlenebilir.

 • P5 Arızası 

Kondanser tüksek sıcaklık koruması. Soğutma hattı ve dış ünitelerin anakartlarına bakılmalıdır. Arıza tespiti uzmanı tarafından yapılabilir ve çözüm sağlanabilir. Bu anlamda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 • P7 Arızası 

1 numaralı kompresörün akım koruması. Kompresör direçlerin yanıp yanmadığına bakılmalıdır. Ayrıca kompresörün aşırı yüklenip yüklenmediği kontrol edilmelidir. Arıza tespit ve onarımı adına mutlaka uzman desteği alın.

 • P8 Arızası 

2 numaralı kompresörün akım koruması. Kompresör direçlerin yanıp yanmadığında aynı zamanda kompresörün aşırı yüklenip yüklenmediğine bakılmalıdır. Arızanın tespiti ve çözümü için Midea Klima Servisi yardımı almanızı tavsiye ederiz.

MİDEA KLİMA SİSTEMLERİ DETAYLI ARIZA KODLARINI ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BELGEYİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

error: İçerik Koruması DoganTeknik.Com